Розлучення в РАЦСі за взаємною згодою
Багато українців знайомі з судовими органами в нашій країні. Затягнуті провадження та несправедливі рішення – перше, що приходить на думку при згадці про звернення до суду. А чи чули Ви про можливість розлучення в органах РАЦСу за взаємною згодою подружжя?
Нехай не буде для Вас це новиною. Наші юристи вже давно працюють у цій сфері і мають відмінний досвід вирішення таких ситуацій. Ви будете задоволені результатом звернення до нас. Адже постійний юридичний супровід забезпечить здійснення швидкої та ефективної процедури розірвання шлюбу. Ви навіть не зчуєтесь, як процес розлучення закінчиться.
Не часто можна зустріти подружжя, яке охоче погоджується розірвати шлюб. Зазвичай, якась одна сторона заперечує проти такого або просто не з’являється для мирного врегулювання спору. Постійні скандали ще довго супроводжують такі подружні пари на шляху їхнього розлучення.
Проте, що робити, якщо Ви не одна з таких пар? Такі ж довгі процедури розірвання шлюбу, періоди очікування, аби отримати омріяне свідоцтво про розлучення, для того, щоб продовжувати повноцінне життя та розвивати нові стосунки, не ховаючи “очі в землю”.
Вихід є! Розлучення через органи РАЦСу як найпростіший та найшвидший спосіб покінчити зі старими стосунками та знову вільно вдихнути на повні груди.
Розлучення через органи РАЦСу
Для початку слід розібратися, що ж це за орган такий. Громадяни будь-якої держави повинні фіксувати зміни свого статусу в суспільстві. Для цього державна влада спеціально створює відповідні органи, які мають своїм завданням здійснення реєстрації актів цивільного стану населення. Це необхідно для того, щоб кожна фізична особа могла вільно здійснювати свої цивільні права та обов’язки.
В Україні такі функції здійснюють структурні підрозділи Міністерства юстиції України – відділи реєстрації актів цивільного стану. Саме ці органи повинні реєструвати факти народження дитини, встановлення батьківства, одруження, розірвання шлюбу, зміни прізвища, імені, по батькові особи, смерті. Документи, які отримані в результаті цієї реєстрації, вимагають у багатьох інших державних органах для здійснення особистих прав особи. Саме тому здійснення державної реєстрації є обов’язковою складовою при змінах в стані особи.
Розлучення через органи РАЦСу має свої переваги. Перш за все, це невеликий пакет документів для звернення. Зразок заяви про розлучення за взаємною згодою Вам нададуть в самому державному органі. По-друге, це мізерна сума збору за послугу, дальше розкажемо детальніше. По-третє, не потрібно надавати стоси доказів для того, щоб було прийнято рішення про розірвання шлюбу.
Процедура розірвання шлюбу
Тепер слід розповісти трохи детальніше про здійснення самої процедури розірвання шлюбу.
З попереднього розділу Вам відомо, який орган здійснює цю процедуру. Проте, до якого з них слід звертатися? Отож, уповноважений орган РАЦСу для розгляду Вашого звернення є той, який територіально знаходиться за місцем проживання одного з подружжя. Це теж свідчить про певну свободу та легкість у здійсненні процедури розірвання шлюбу.
Хто ж може звернутися до цього органу? Особливістю можливості розлучення через органи РАЦСу є виняткове коло тих, хто може нею скористатись. Так, для цього необхідно дві умови.
По-перше, у подружжя не повинно бути спільних дітей. В цьому випадку законодавство України не розмежовує дітей за віком на малолітніх та неповнолітніх. Також у цьому випадку важливим є відсутність саме спільних дітей, тобто коли обоє з подружжя не є біологічними батьками, або не всиновлювали чи вдочеряли дитину. Це є імперативна норма, яка підлягає обов’язковому виконанню.
По-друге, розлучення в органах РАЦСу можливе лише за взаємною згодою обох членів подружжя. І чоловікові, і дружині слід пам’ятати, що визначення шлюбу передбачає добровільний союз обох сторін. Відтак, якщо хтось один з них вирішив розірвати стосунки, іншому немає сенсу опиратись. Розлучення відбудеться в будь-якому випадку. А погодившись на добровільну процедуру розірвання шлюбу, колишнім закоханим ще можливо зберегти нормальні стосунки.
Зразок заяви про розлучення за взаємною згодою
Наступним етапом, який потребує обговорення, є перелік документів, які слід подати для процедури розірвання шлюбу в органах РАЦСу.
Основним документом звісно є заява про розлучення за взаємною згодою. Її зразок Вам нададуть в державному органі. Також там Вам допоможуть з її оформленням. Загалом заява не є складною, проте вимагає чіткого заповнення всіх пунктів. Слід пам’ятати, що відомості, які Ви вносите в заяву будуть використовуватись державними органами, тому вказуватись вони повинні чітко і правильно. Врахуйте, що за надання неправдивих відомостей Ви несете відповідальність перед законом. Саме тому будьте уважні при заповненні заяви про розлучення за взаємною згодою. Радимо використовувати при цьому зразок.
Одразу хочемо Вас попередити, що органи державної реєстрації можуть знімати додаткову плату за надання бланків заяв. Тому будьте готові здійснити ці невеликі витрати.
Також обов’язково потрібно мати з собою документ, який засвідчує особу. В основному це паспорт громадянина України. Ця інформація не є новиною, адже будь-які державні послуги можуть бути надані лише ідентифікованим особам. Рекомендуємо передчасно зробити копії паспортного документа для того, щоб не витрачати на це кошти в органах РАЦСу.
І ще один документ, який є обов’язковим і логічним у процедурі розлучення через органи РАЦСу за взаємною згодою, це свідоцтво про шлюб. І справді, це необхідний документ для того, щоб з’ясувати, чи шлюб офіційно укладений і є дійсний. Копію цього документа також слід додавати до заяви.
Наші юристи зможуть надати Вам більш розгорнуту консультацію щодо конкретно Вашої процедури розірвання шлюбу.
Скільки коштує розлучення в Україні за взаємною згодою?
Загалом у Україні послуги державних органів не вимагають великих капіталовкладень. І розлучення через органи РАЦСу не виключення. Законодавством встановлено, що за розлучення в РАЦСі за взаємною згодою, подружжю слід сплати державне мито у розмірі 0,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Скільки ж це буде у гривнях? Станом на 2020 рік розлучення в Україні за взаємною згодою коштує лише 8 гривень 50 копійок.
Отож, тепер Ви знайомі з процедурою розірвання шлюбу в органах державної реєстрації, яка відбувається за взаємною згодою подружжя. Звертайтесь за консультацією, адже кожен випадок має свої особливості і кваліфікована допомога юриста допоможе розібратися у всіх тонкощах саме Вашого процесу.