Багатьом знайома ситуація, коли свою долю потрібно шукати за кордоном. Таких людей не те, щоб сотні, їх тисячі. Недостаток в Україні жене її громадян в пошуки кращого в країнах Європи, Азії чи взагалі далеко за океан. Та й чи не рідко таке бувало, що наші люди не лише знаходили хорошу роботу та можливості розвитку, а й будували сім’ї, народжували дітей. Але бажання повернутися на Батьківщину ніколи не покидає їх. Тому часто буває, що сім’ї розпадаються, а жінки повертаються в Україну з дітьми від іноземців. І постає питання: від кого тепер чекати допомогу? Як стягнути аліменти з іноземця, який постійно проживає за кордоном і не має наміру утримувати сім’ю?

Не варто хвилюватися за це. Адже наші юристи вже потурбувалися і знайшли можливі способи розв’язання таких спорів. Спираючись на напрацьовану судову практику, адвокат надасть Вам ґрунтовну консультацію з урахуванням конкретно Ваших обставин справи. Професіоналізм та індивідуальність у підході до клієнтів – це те, що вирізняє наших юристів та може гарантувати Вам успішне вирішення проблеми.

Перший крок для стягнення аліментів з іноземця

Звісно найкращим способом стягнення аліментів є домовленість між батьками дитини про фінансове забезпечення їхнього чада. Наші юристи завжди найперше рекомендують саме такий мирний спосіб, адже в більшості випадки він буде ефективним та допоможе зберегти стосунки батьків та дітей, що повинно бути в пріоритеті в сімейних відносинах.

Проте якщо Ви не можете знайти спільної мови з чоловіком-іноземцем щодо надання допомоги для дитини, тоді Вам слід звернутися до примусових способів розв’язання цієї ситуації. В такому випадку Вам необхідно звертатися в суд. Оскільки лише суд може саме зобов’язати сторону сплачувати грошові суми на утримання дитини.

Починати судовий процес слід з вибору кваліфікованого адвоката. Адже саме це буде запорукою успішного закінчення справи на Вашу користь. Юрист у сфері сімейного права підкаже до якого суду звертатися, як краще сформулювати позовні вимоги та скільки Ви можете вимагати від протилежної сторони для повноцінного забезпечення спільної дитини.

Адвокат, який є професіоналом своєї справи, пояснить Вам усі тонкощі, які можуть виникнути під час розгляду справ про стягнення аліментів, та підкаже, як краще діяти у конкретно Вашій ситуації.

Судовий процес стягнення аліментів з іноземця

Для того щоб почати будь-який судовий процес потрібно подати позовну заяву до відповідного суду. Відповідного до українського законодавства, той з батьків, хто подав позов про стягнення аліментів в інтересах дитини, може подавати заяву до місцевих судів загальної юрисдикції за місцем свого проживання.

Детально про позовні вимоги, які слід зазначати у заяві Вам пояснить адвокат. Оскільки лише після ґрунтовного з’ясування всіх обставин справи, він порадить, що вимагати конкретно у Вашому випадку.

Проте в будь-якому разі позов про стягнення аліментів повинен бути грамотно сформульований, містити чіткі вимоги та пояснення від сторони звернення. Наші юристи також радять просити суд призначити аліменти у твердій грошовій сумі, що в подальшому сприятиме виконанню судового рішення за межами України. Оскільки рішення про стягнення аліментів у вигляді частки від доходів може виявитися неефективним через відсутність офіційного доходу іноземця в країні його проживання.

Важливим елементом позовної заяви є також докази. Стороні-заявнику слід детально аргументувати суду розмір аліментів, який планується стягувати, якщо він перевищує мінімально гарантований законом розмір.

Наші юристи знають, як сформувати позовну заяву так, щоб Ви отримали рішення суду на свою користь і перейшли на стадію його ефективного виконання.

Виконання рішення про стягнення аліментів з іноземця

Цей етап є найбільш бажаним для заявника. Адже це означає, що позов є задоволений на Вашу користь, а позовні вимоги найближчим часом будуть виконані.

Проте не все так легко як здається. Рішення суду про стягнення аліментів з іноземця, який постійно проживає за кордоном, повинно бути визнано саме в іноземній країні та виконано на її території. Для цього необхідно зібрати пакет документів, який передбачений законодавством.

Не варто хвилюватися через складну систему стягнення аліментів. Досвідчений адвокат, який не раз стикався з подібними справами, знає про ці труднощі та шляхи їх вирішення. Саме тому варто першим ділом знайти кваліфікованого адвоката, щоб в подальшому досягти того результату, на який Ви очікуєте.

Ці та багато інших особливостей у справах про стягнення аліментів зможуть детальніше пояснити Вам наші юристи. Адже вони допомогли з вирішенням багатьох сімейних справ в судовому порядку, а тому знають, як вирішити і Вашу.

marriage in ukraine