Швидке розлучення

Дуже часто процес розлучення носить негативний характер, адже може бути неприємним для подружжя. Тому законодавець приклав зусиль для того, щоб це дійство проходило максимально швидко та зручно. Однак, коли в цьому процесі бере участь громадянин іноземної держави, можуть виникнути певні труднощі, у зв’язку з чим Вам може знадобитися допомога юриста.
Звичайно, в багатьох випадках Ви зможете легко впоратись без фахової допомоги. Однак практика показує, що в більшості випадків без кваліфікованої допомоги швидко розлучитися не получиться. Адже бувають дуже різні ситуації і важливі деталі на які слід акцентувати увагу при побудові справи. Для того, щоб уникнути тривалих судових тяганин та непотрібних витрат наша компанія пропонує Вам скористатися знаннями та багаторічним досвідом наших юристів сімейних спорах за участю іноземних громадян.
Способи розірвання шлюбу за один день
Порівнюючи практику розлучень в іноземних державах та Україні, то можна впевнено сказати що у нас ця процедура проходить дуже швидко. В Україні можливо оформити швидше розлучення, у тому числі за участю іноземця, можливо кількома шляхами:
- Через відділ РАЦС за заявою подружжя (шлюб без дітей).
- Швидке розлучення через суд (шлюб з дітьми).
- Через іноземні суди (якщо стороною є іноземець і особистим правом подружжя є іноземне право).
Швидке розлучення якщо подружжя з дітьми
Бувають ситуації, коли чоловік та дружина приймають рішення при наявності спільних дітей. У такому випадку, розлучення через РАЦС є неможливим. Єдиним варіантом залишається – суд. Судовий розгляд повинен тривати не більше одного місяця з моменту першого розгляду справи по суті. Однак, цей строк фактично може бути значно довшим. Суд зобов’язаний розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через 60 днів з дня відкриття провадження у справі. На щастя, шляхом застосування певних адвокатських тактик та стратегій можливо пришвидшити розлучення. Також, великим плюсом буде якщо подружжя досягне згоди з ким залишаться діти та не будуть перешкоджати судовому розгляду шляхом затягування.
Якщо хтось із подружжя є іноземцем то швидке розлучення буде ще складнішим. Крім усього вищесказаного, суд буде додатково розшукувати іноземця (якщо його немає в Україні), також позивачу потрібно аргументувати чому саме український суд має розглядати дану справу про розірвання шлюбу. Зазвичай суд вирішує це питання на користь закону держави, де подружжя мало останнє спільне місце проживання, якщо один із Вас все ще там проживає.
Документи, необхідні для швидкого розлучення в Україні
Державну реєстрацію розірвання шлюбу проводять за місцем прописки одного із подружньої пари. Для цього, Вам необхідно буде мати з собою такі документи:
- Письмова заява про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей (вона не обов’язково має бути подана спільно, Ви можете подати її без присутності чоловіка/жінки за умови її нотаріального посвідчення).
- Свідоцтво про шлюб (оригінал).
- Паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне чи тимчасове проживання або інший документ.
До суду подаються усі документи, які перераховані нами вище, а також позовна заява, у якій необхідно правильно і вичерпно аргументувати суду свою позицію і законодавство що підлягає застосуванню.
Результат подання документів
Державна реєстрація подання спільної заяви відбувається після спливу місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана кимось із Вас. Для цього буде необхідна Ваша присутність у відділі, з чи без вашого чоловіка/жінки. Відділ РАЦС складає актовий запис про припинення шлюбу, при цьому сьогодні проставлення штампу в паспорті більше не відбувається. У випадку подання спільної заяви в суд – вона також розглядається після спливу місяця, після чого одразу ж надсилається до РАЦСу для реєстрації. На завершення – ви отримуєте свідоцтво про розірвання шлюбу. Якщо Ви подали позов до суду, розгляд справи не перевищуватиме 2-х місяців, а рішення буде надіслано для реєстрації за Вашим місцем проживання.
Скільки коштує швидке розлучення в Україні?
Вартість швидкого розлучення залежить чи шлюб з дітьми чи без. Якщо перший варіант – вартість буде значно вищою, так як потрібно звертатися в суд. Другий варіант – спрощений через РАЦС потрібно сплатити державне мита та збір за складання заяви, подати документи, після цього вам буде призначено день, в який потрібно буде з’явитися для реєстрації та видачі свідоцтва. Якщо Ви з поважних причин не можете відвідати відділ в цей день, то у Вас є можливість перенести цю дату на письмове прохання, за умови, що така відстрочка не перевищуватиме одного року.