Припинення шлюбних відносин в Україні може суттєво відрізнятися в складності в кожному окремому випадку.  За загальним правилом, реєстрація розлучення в Україні є швидкою та мало витратною процедурою, порівнюючи з іншими державами. Зважаючи на те, що багато шлюбів в Україні укладаються з іноземцями, дуже часто виникає необхідність швидкого оформлення розлучення з ними. Для цього, законодавство надає подружжям право на розірвання шлюбу за спільною заявою, коли обидві сторони погоджуються щодо місця проведення процедури. Попри це, дуже часто трапляється так, що чоловік та дружина не досягнули згоди на припинення шлюбу або, скажімо, хтось не бажає розривати шлюб чи просто його місцезнаходження є невідомим. В таких випадках, потрібно звернутися до хорошого адвоката по розлученнях, виникає потреба ініціювати судовий розгляд шляхом подання позовної заяви, що безперечно вимагає втручання адвокатів в сімейних справах.

Способи розірвання шлюбу з іноземцем з допомогою адвоката по сімейних справах

Розлучитися можна двома способами: через суд або через РАЦС. Обрання конкретного способу напряму залежить від вашої ситуації. Приміром, якщо є діти чи спільне майно, у такому випадку потрібно одразу звертатися в суд. Якщо ситуація протилежна – потрібно звертатися у РАЦС. Іноді бувають і складніші ситуації, наприклад, якщо стороною шлюбу є іноземець чи особа без громадянства. Складність полягає у тому, що іноземець може перебувати в Україні у різних статусах, у нього може бути посвідка на тимчасове проживання, посвідка на постійне проживання або ж іноземець приїхав в Україну як турист на 90 днів. Звернення в суд у кожному випадку має свої особливості про які слід дізнатися у кваліфікованого адвоката по розлученнях. Ціна вашої помилки може коштувати значно більше, ніж робота хорошого адвоката по розлученнях.

В першому випадку, подружжя, яке не має дітей, обоє перебувають на території України і погоджується на розлучення в Україні, подають заяву до місцевого відділу РАЦС. Незважаючи на простоту даної процедури, є багато підводних каменів які можуть негативно вплинути на результат припинення шлюбу. У такому випадку рекомендуємо Вам звернутися до хорошого адвоката по розлученнях. В другому випадку, подружжя, яке має дітей, або ж хтось із них проти розлучення чи взагалі невідоме місцезнаходження, то у такому випадку необхідно подавати заяву до суду. Обидва варіанти є досить ефективними, оскільки РАЦС та суд припиняють шлюб вже через місяць після подання документів. Обрання конкретного варіанту напряму залежить від Вашої ситуації.  В інших випадках, коли компроміс відсутній, є необхідним звернення до суду із позовною заявою. Зважаючи на те, що такі правовідносини ускладнені іноземним елементом, суд повинен встановити, право якої країни буде застосовуватися до них. Найчастіше до уваги береться правило, передбачене двосторонньою угодою України з державою іноземця. Якщо така угода відсутня, найчастіше суд застосовує правило держави, де подружжя постійно проживало в останній раз, якщо хтось із сторін там досі проживає. Таким чином, справа може розглядатися як в Україні, так і в країні іноземця, а тому консультація юристів допоможе Вам зрозуміти, чи вартує розпочинати процес на території тої чи іншої країни. Суди доволі часто не правильно трактують положення законів де присутній іноземний елемент, що у свою чергу призводить до певних негативних та небажаних результатів. Своєчасне звернення до адвоката по сімейним спорам – є запорукою позитивного вирішення справи на вашу користь.

Чи потрібний адвокат по розлученнях при поданні документів через РАЦС?

Для того, щоб розпочати процедуру реєстрації розлучення в РАЦС, подружжя, яке не має дітей подає наступні документи:

  1. Письмова заява про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей  (може бути подана другим з подружжя за умови її нотаріального посвідчення).
  2. Свідоцтво про шлюб а за його відсутності – відмітка про шлюб в паспорті заявника.
  3. Паспортний документ або посвідка на постійне чи тимчасове проживання.

РАЦС проводить реєстраційні дії після закінчення місяця з дня подання зазначених документів у присутності хоча б одного з подружжя, якщо ніхто не відкличе заяви. В призначений для Вас день відділ РАЦС видає Свідоцтво про розірвання шлюбу, без проставлення штамбу у паспорті. Здавалося би що все просто, однак бувають ситуації коли іноземець перебуває закордоном але дає згоду на розлучення. У такому випадку Вам не обійтись без хорошого адвоката по сімейним спорам.

Вартість послуг адвоката при поданні документів до суду

Вартість послуг адвоката по розлученнях залежить від складності Вашої справи.  Бувають ситуації коли у справі є іноземний елемент і суди просто відмовляють у розгляді справи за законами України та переадресовують в іноземний суд. Завдання адвоката по розлученнях полягає в тому, щоб суд розглядав справу за правилами нашої держави та постановив рішення про розірвання шлюбу. Важливо правильно визначити який суд розглядамиме Вашу справу. Звернення до адвоката по розлученнях є запорукою швидкого розгляду справи та прийняття рішення на Вашу користь.

Рішення суду в цьому випадку постановляється за результатами розгляду справи, який триває не більше 60 днів і також направляється до відділу РАЦС. У випадку, якщо Вам не відомо, де перебуває один із подружжя, в позовній заяві вказується його останнє відоме місце проживання чи перебування, за яким суд здійснюватиме заходи по його розшуку. Якщо знайти іноземця не вдається, суд розглядатиме справу без нього. Крім позову суду подаються також Свідоцтво про шлюб, паспортні документи та квитанція про сплату судового збору. Рішення суду за спільною заявою осіб постановляється в той самий термін, що й у РАЦСі, після чого направляються до відділу РАЦС за місцем ухвалення рішення. Відділ вносить відомості до реєстру в день надходження рішення і по завершенню процедури реєстрації Вам видають Свідоцтво про розірвання шлюбу.

Як отримати безкоштовну консультацію адвоката по розлученнях?

Якщо Ваша ситуація є неординарною та складною, найкращим варіантом буде звернення до адвоката по сімейних справах в Україні. Перетелефонувавши Ви отримаєте вичерпну інформацію по розлученню з іноземцем так і з громадянином України.

marriage in ukraine