На сьогодні, процедура розлучення з іноземцем в Україні дозволяє кожному подружжю за короткий час і без зайвої тяганини здійснити задумане. Однак,  за умови, якщо між подружжям немає спільних дітей та майна яке потрібно ділити. В першому випадку, подружжя, яке не має дітей, за відсутності спору щодо підсудності, подає спільну заяву до відділу РАЦС. В другому випадку, якщо подружжя має дітей – така заява подається до суду. Обидва варіанти є доволі швидкими, не потребують значних матеріальних витрат та являють собою спрощену процедуру у порівнянні із розірванням шлюбу з іноземцем в інших державах. Розлучення українки з іноземцем має багато особливостей дотримання яких є надважливими при судових тяганинах. Власне розлучення з іноземцем без його присутності через подання позову, являє собою найбільш складну, витратну, проте надійну процедуру, до якої доведеться вдатися у разі, якщо між вами та вашим чоловіком/дружиною не досягнуто згоди щодо вибору права країни розлучення.

Як відбувається розлучення українки  з іноземцем через РАЦС

Для того, щоб скористатися спрощеною процедурою розлучення з іноземцем потрібно відповідати двом вимогам: не мати спільних дітей, бути особисто присутнім при подачі заяви на припинення шлюбу або подати нотаріально завірену заяву про згоду на розлучення. Якщо Вашим чоловіком чи дружиною є громадянин іноземної держави,  Вам необхідно буде подати наступні документи:

  1.       Письмова заява про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, (може бути подана другим з подружжя за умови її нотаріального посвідчення);
  2.       Свідоцтво про шлюб (обов’язково подається оригінал);
  3.       Паспортний документ обох із подружь, а для іноземця при наявності  посвідка на постійне чи тимчасове проживання.

Розірвання шлюбу реєструють після спливу одного місяця від дня подання заяви, за умови якщо хтось із подружжя її не відкликав, у присутності хоча б одного з вас та незалежно від наявності майнового спору.

Як відбувається розлучення з іноземцем в Україні без його присутності

Для розлучення з іноземцем (якщо є дитина), потрібно обов’язково звертатися з позовом суд. Місцем розгляду справи за загальним правилом – є місце проживання відповідача. Якщо відповідачем є іноземець то виникає складність у визначення підсудності справи, адже доволі часто іноземці не мають прописки в Україні. У таких випадках, суд може відмовити у розгляді справи через неможливість визначення права за яким буде розглядатися спір.

Якщо хтось із вас подає позовну заяву, то справа може розглядатися судом не більше 2-х місяців. Суд буде вирішувати, право якої країни необхідно застосувати до даних правовідносин, шляхом визначення факту спільного проживання подружжя на території України. Щоб уникнути цього, слід звернутися до юристів, які вивчать ваш випадок та дадуть вам гарантію того, що справа може розглядатися в Україні або ж навпаки, відмовлять вас від подання позову і даремних витрат.

Важливо звернути увагу на міжнародні двосторонні  угоди з Україною. У вказаних актах, чітко передбачене регулювання вибору права країни яка буде розглядати спір. Якщо не існує міжнародної угоди з державою громадянства іноземця – найбільш вірогідно, що суд вибере право держави за вашим останнім спільним місцем проживання.

В усіх випадках результатом перелічених способів розлучення з іноземцем в Україні слідує видача рішення суду про припинення шлюбу. При цьому станом на сьогодні штамп у паспорті більше не проставляється.

Особливості розлучення з іноземцем якщо є спільна дитина

Якщо у подружжя є спільні діти, то розірвання шлюбу має характерні особливості. Наприклад, у позивача виникає право альтернативної підсудності, тобто звернення до суду з позовом про розлучення з іноземцем проводить за пропискою позивача. Це в свою чергу виключає необхідність пошуку суду якому підсудна справа. Крім того, у позивача виникає право на отримання аліментів на дітей. Аліменти на дітей може призначити лише суд. Для того, щоб відшукати іноземця-боржника суд може звернутися до відповідних іноземних органів країни в якій іноземець проживає. Наші кваліфіковані адвокати в сімейних спорах допоможуть вам швидко і без лишніх проблем розірвати шлюб.

Скільки коштує розлучення з іноземцем через суд?

Враховуючи те, що у даних типах справ присутній іноземний елемент (іноземець), сама по собі процедура дещо відрізняється від звичайного порядку розлучення між громадянами України. Складність полягає у тому, що слід правильно обрати право держави за яким буде розглядатися спір, розшук іноземця якщо його немає в Україні, розподіл майна, призначення аліментів, тощо.  Наші адвокати індивідуально підходять до кожної справи не спускаючи їх «на конвеєр». Тому вартість визначається в залежності від конкретної ситуації та з урахуванням судового збору.

marriage in ukraine