Якщо Ви хочете розірвати зареєстрований шлюб з іноземцем в Україні, то зробити це цілком реально. Українським законодавством передбачено ряд підстав, за яких шлюб припиняється. Проте першим кроком для цього завжди є подача заяви про розірвання шлюбу. Ви можете скласти її самостійно або звернутись за допомогою до кваліфікованих юристів, які розкажуть про всі нюанси та складнощі в такому оформленні.

Зразок заяви про розірвання шлюбу в Україні

Оформлення будь-якої заяви –  це клопіткий та дуже важливий етап. Від правильного оформлення залежить подальша доля процесу, який вона запускає. Також це основа будь-якої справи, адже саме на цьому документі буде ґрунтуватися її майбутній розгляд. Заява про розірвання шлюбу може бути різних видів. Все залежить від того, чи проти розлучення не заперечує жодна із сторін та чи має подружжя неповнолітніх дітей. Важливо, аби така заява містила всі вимоги законодавства, була грамотно оформлена, подана до відповідного органу. Наші юристи мають багаторічний досвід у цій сфері, тому з легкістю допоможуть сформулювати Ваші вимоги правильно.  Перший з таких видів – це заява про розірвання шлюбу подружжям, яке не має дітей. Вона подається за місцем, де проживає подружжя або один з них до відповідного органу РАЦСу.  Не завжди варто використовувати зразок заяви про розірвання шлюби, який розміщенний на різних сайтах, адже вони можуть містити інформацію, яка вже втратила свою актуальність, або не чинні норми в Україні.

Інший вид – спільна заява про розірвання шлюбу подружжям, яке має дітей, які не досягли вісімнадцяти років. Така процедура здійснюється виключно через суд. Наші юристи можуть надати зразок спільної заяви про розірвання шлюбу в Україні подружжям, яке має неповнолітніх дітей.  Ця процедура має свої особливості. По-перше, подружжя має вимагати розірвання шлюбу за спільною згодою сторін. Будь-яке створення спору щодо розлучення у такому випадку забороняється. Сторони повинні свідомо йти на крок з розлучення. По-друге, разом з заявою також подається і Договір, що містить положення про виховання та утримання дітей після розірвання шлюбу. Важливо, щоб в такому Договорі були прописані усі моменти пов’язані з розподілом обов’язків з виховання дитини, її утримання, перебування дитини з батьками. Також такий договір підлягає нотаріальному посвідченню. Адвокат з розлучення допоможе в грамотному складенні такого Договору та заяви про розірвання шлюбу, враховуючи будь-які Ваші побажання.

Наступний вид – це позовна заява про розірвання шлюбу в Україні. Ця заява теж подається лише до суду у тому випадку, коли хтось один з подружжя не дає своєї згоди на розлучення, відповідно виникає спір. Саме у цьому випадку не слід використовувати зразок заяви про розірвання шлюбу, адже суд може залишити таку заяву без руху, якщо вона буде оформлена без дотримання усіх вимог законодавства. А якщо такі недоліки ще й не будуть виправлені, суд взагалі може відмовити у відкритті провадженні.  Робота адвоката з розлучення полягає саме у правильному оформленні позову, для того, аби суд відбувся якомога швидше і без виклику сторін, а ґрунтуючись на письмових матеріалах справи, які будуть найбільш повно і грамотно описувати становище сторін. Заява про розлучення в Україні повинна містити інформацію про фактичні взаємини, що склались між подружжям, дійсні причини подання позову, причини неможливості подальшого спільного життя подружжя, наявність дітей, обставини подружнього життя.  Кваліфікований адвокат з розлучення допоможе в оформленні позову та подальшому супроводі справи.

Скільки коштує розірвання шлюбу в Україні

Процес заповнення заяви про розірвання шлюбу через органи РАЦСу зазвичай відбувається самими працівниками таких установ, які можуть стягувати за це додаткову плату. Також слід пам’ятати, що за подання такої заяви стягується державне мито. Відтак відповідь на питання, скільки коштує розірвання шлюбу в Україні, може змінюватись кожного року.  Подання заяви до суду також вимагає надання квитанції про сплату судового збору. Цей збір пов’язаний з розміром прожиткового мінімуму.  Так, якщо мова йде про подання заяви на розірвання шлюбу за згодою подружжя, то позивачу слід бути готовим сплатити 405 грн., що в 2020 році становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму. Але якщо сторони мають подають заяву про розірвання шлюбу в порядку позовного провадження, то позивачу слід буде сплати вже 0,4 розміру прожиткового мінімуму, що станом на 2020 рік становить 810 грн. Відтак кожного року сума сплати може змінюватись. Проте є й випадки, коли від сплати судового збору особа є звільнена.

Процес розірвання шлюбу в Україні не є дороговартісним, якщо Ви скористаєтесь послугами кваліфікованих адвокатів. Вони допоможуть пришвидшити процес розгляду справи завдяки грамотному оформленні заяви про розірвання шлюбу. Також слід зазначити, що судовий процес і взагалі може відбуватись без присутності сторін в суді. Письмові матеріали справи повинні давати суду повне уявлення ситуації, яка склалась між подружжям, та спонукати його до прийняття рішення без виклику сторін.

Заява про розірвання шлюбу у Львові

Якщо подружжя або один з них проживає у Львові, заяву про розірвання шлюбу вони можуть подати в один з органів РАЦСу, що знаходяться на території міста. В цьому випадку значення має, в якому районі зареєстроване їх місце проживання. Важливо правильно визначити територіальне місце подання заяви, для того, щоб максимально швидко закінчити процес розлучення. Розірвання шлюбу у Львові відбувається за такими самими правилами, як і на іншій території України. Слід врахувати, що Львів компактне місто, в якому легко дістатись до будь-якого судового органу. Подача заяви не спричинить проблем у процесі розлучення.  Якщо у подружжя є малі діти або немає добровільної згоди одного з них, заява повинна бути подана до суду у Львові, де зареєстрований відповідач. Проте існують випадки, коли звертатись до суду можна і за місцем реєстрації позивача. А саме, якщо у позивача є діти, або якщо його стан здоров’я не дозволяє йому добратись до місця суду за правилами загальної підсудності. Також варто наголосити, що сторони можуть домовитись про розгляд справи в суді за місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Збереження дружніх відносин між колишнім подружжям є важливою складовою майбутніх стосунків з дітьми. Кваліфікований юрист допоможе Вам уникнути сварок та непорозумінь у процесі розлучення.