Розв’язання будь-якої життєвої проблеми вимагає консультації або допомоги спеціаліста. Коли зламався автомобіль – ми, в першу чергу, телефонуємо до автомеханіка який спеціалізується виключно на ремонті зламаної деталі або ж до офіційного спеціалізованого сервісу. Наше рішення обгрунтовано тим, що ми довіряємо лише спеціалізованим та досвідченим фахівцям. Іноді настають ситуації, коли звернення обумовлене більше в цілях профілактики для певної економії коштів і власного часу.

Аналогічно і в юриспруденції, при настанні критичних ситуацій ми не в стані щоб холодним розумом оцінити проблему і знайти шляхи її вирішення. За допомогою інтернету, ми можемо лише дізнатися про теоретичну сторону. Це так само як і самолікування – іноді воно може допомогти, іноді воно може бути згубним для людини.

При настанні критичних випадків які потребують звернення до адвоката слід уважно придивитися до спеціалізації такого правника. Адже справжня фаховість адвоката проявляється не в його мультизадачності, а у практикуванні лише однієї спеціалізації.

У житті часто бувають ситуації коли сімейна пара приймає рішення розірвати шлюбні відносини. Іноді це виходить мирно, спокійно і швидко, а іноді процес розлученням стає схожим на плацдарм бойових дій і судові справи тривають роками.

У кожному із наведених прикладів ми наполегливо рекомендуємо звернутися до адвоката по розлученнях в Лубнах з огляду на такі фактори:

  1. При наявності домовленості про розлучення за спільною згодою в Лубнах виникає питання щодо необхідності звернення до юриста. Здавалося би що у цій ситуації немає нічого складного, потрібно прийти в суд щоб подати позов і через деякий час все закінчиться. Так, умовно, судовий процес у таких типах спорів виглядає приблизно так, але існує безліч підводних каменів. Наведемо деякі із них: визначення підсудності, правильно написаний позов, сплата судового збору, спільна заява щодо місця проживання дітей і тд. Будь-яка найменша помилка призведе до зупинення процесу. Для економії часу, сил та здоров’я краще проконсультуватись з адвокатом, як мінімум.
  2. У другому випадку без адвоката по розлученнях в Лубнах обійтись не вийде. Адже від сторін вимагається постійна участь у судових засідання та активна позиція у “шаховій грі”. У такому випадку Вам допоможе лише кваліфікований адвокат який наділений представляти інтереси клієнта в суді, вимагати в державних органах різноманітні довідки та документи, а також відстоювати Ваші права перед відповідачем. Розлучення при відсутності спільної згоди сторін ускладнюється при наявності спільних дітей і майна.

Лише адвокат по розлученнях в Лубнах спроможний застосувати необхідні способи та методи захисту Ваших законних прав та інтересів за допомогою яких суд може винести найбільш вигідне для Вас судове рішення. Не слід нехтувати юридичною допомогою професіоналів, адже найменша помилка в оформленні документів, будь-яка невідповідність законодавству може дуже дорого Вам коштувати.

Скільки коштує розлучення в Лубнах?

Досить часто, для того щоб владнати питання які пов’язані із сімейним правом необхідно вдаватися до радикальних методів. Під радикальними методами юридичного захисту, ми розуміємо судовий порядок вирішення спорів. Адже перш ніж йти в суд, потрібно намагатися всіма способами врегулювати спір мирно. Дане твердження, в тому числі стосується і розлучення. Якщо Ви прийняли рішення розлучатися то першим питанням яке Ви собі поставите – скільки коштує розлучення в Лубнах?

На дане питання відповісти досить складно. Більшість адвокатів не можуть поставити сталий “цінник” свої послуги. Це пов’язано з тим, що немає однакових справ і кожна з них має певні особливості. Інша частина правників, чітко можуть сказати по телефону скільки буде коштувати владнання Вашої справи, навіть не поцікавившись про деталі. Це не є коректно, адже вартість таких послуг може бути суттєво завищена, або ж у кінці справи Вас може чекати неочікуване збільшення ціни. У вартість тої чи іншої послуги включаються: власне державні мита, офіційні платежі, судові збори та інші необхідні проплати, а також вартість юридичних послуг адвоката який взявся представляти Ваші інтереси.

Визначення ціни відбувається з огляду на спосіб розірвання шлюбу. Зрозуміло, що судове вирішення спору буде значно дорожче ніж адміністративне (тобто РАЦС). У послуги адвоката входить написання позову, відзиву, клопотань, заперечень, скарг, а також безпосередня участь у судових розглядах.

Якщо говорити скільки коштує розлучення в Лубнах, то перш за все потрібно врахувати вартість судового збору. У 2021 році судовий збір за розлучення складає 908 грн. (0,4 прожиткових мінімуми  на працездатну особу).

Скільки коштує розлучення через РАЦС в Лубнах?

Щодо розірвання шлюбу через відділи реєстрації актів цивільного стану – то потрібно заплатити лише 8 грн. 50 коп. (0.5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян). Супутніми витратами можуть бути нотаріальні послуги, переклади, тощо.

Як відбувається розлучення з іноземцем в Лубнах?

В Україні число зареєстрованих шлюбів з іноземцями доволі велике і з кожним роком воно росте. Багато шлюбів реєструються за кордоном, де і проживають подружні пари. Однак, через відносну простоту і швидкість реєстрації шлюбу з іноземцем з кожним роком все більше і більше одружуються в Україні. Як показує практика, велика кількість шлюбів породжує доволі високий відсоток розлучень. Причинами припинення шлюбу з іноземцем можуть бути різні фактори, наприклад звичаї, релігія, особливості побуту, культура, відстань. Досить часто бувають випадки, коли подружні відносини вже фактично припиненні, однак юридично, розлучення ще не оформили через страх судових тяганин чи небажання публічного осуду. У таких випадках, доволі просто втратити зв’язок із відповідачем-іноземцем у прямому і переносному значеннях. У таких випадках виникає ризик втрати контакту з подружжям який вже довгий час проживає за кордоном, а також певні юридичні складнощі розірвання шлюбу в односторонньому порядку.

Така ситуація породжує дві проблеми юридичного характеру які слід вирішити при розлученні з іноземцем в Лубнах. По-перше, адвокату потрібно доказати про юридичний зв’язок цього іноземця з Україною. По-друге, визначити якому суду територіально підсудна така справа.

Розірвання шлюбу у якому стороною є громадянин іншої держави ніж України здійснюється за особливою процедурою. Особливість полягає в тому, що найскладнішим у вказаних типах справ – є визначення підсудності справи. Тобто, слід правильно обрати суд який уповноважений вирішувати справу про розлучення. За загальним правилом, справа про розлучення з іноземцем здійснюється за місцем прописки відповідача. Якщо відповідачем є іноземець який немає в Україні офіційного місця проживання (прописка іноземця здійснюється лише при наявності посвідки на тимчасове чи постійне проживання) або місце проживання такої особи невідоме – тоді відбувається звернення в суд за останнім відомим адресою або місцеперебуванням майна. Через неоднозначність судової практики, у кожному окремому випадку суди по-різному вирішують питання щодо відкриття провадження. Іноді суддя виносить ухвалу про відкриття провадження за останнім спільним місце проживання, іноді відбувається розшук іноземця, а іноді суд взагалі відмовляє у відкритті справи і пропонує тому з подружжя хто є громадянином України звернутися в іноземний суд за місцем прописки іноземця.

Найкращим варіантом уникнення подібних ситуацій залишається лише спільне (мирне) подання позову в суд або наявність нотаріально завіреної згоди на розлучення від відповідача-іноземця. У таких випадках відпадає проблема з підсудністю та необхідності розшуку відповідача що у свою чергу пришвидшує розлучення з іноземцем в Лубнах.

Попри всі складнощі, подружні пари все ж обирають Україну для розлучення з іноземцем з огляду на тривалість процедури розірвання шлюбу ( у порівнянні із іншими державами) та не високу вартість послуг адвоката в Лубнах. Однак, у даних категоріях справ доволі важко обійтись без послуг адвоката. Кваліфікація фахівця і досвід в подібних справах є дуже важливими. Існує безліч нюансів які є вкрай важливими у таких справах, також слід не забувати про міжнародні договори між Україною та іноземними державами які необхідно враховувати при судовому врегулюванні.

Як відбувається розірвання шлюбу в Лубнах?

При наявності рішення офіційно припинити шлюб, у подружньої пари виникає потреба пройти певні юридичні тяганини. Враховуючи те, що розлучення це надзвичайно складна та емоційна подія, сторони шукають можливості якомога швидше завершити проблемну ситуацію і забути це як страшний сон. Попри отримання документу який підтверджує розірвання шлюбу, також слід врегулювати питання щодо місця проживання дітей та поділу спільно нажитого майна (звісно якщо таке присутнє). Якщо розлучення це більше юридичне вираження бажання особи припинити раніше зареєстрований шлюб, то спори щодо майна та дітей це надзвичайно відповідальна та складна процедура, яка вимагає детального аналізу.

Як же відбувається розірвання шлюбу в Лубнах? Існує два способи припинення шлюбу. Застосування кожного з них залежить від певних умов.

Перший спосіб, він же найпростіший – це розлучення через відділи РАЦС. Єдиною умовою за якої можливе застосування цього способу – це відсутність спільних дітей.   Сама процедура є доволі простою. Чоловікові та дружині потрібно особисто один раз прийти щоб подати заяву і потім прийти щоб остаточно підтвердити свій намір та забрати свідоцтва про розлучення. Законодавством передбачено строк 1 місяць для роздумів щодо розлучення, якщо пара не з’явилася після цього строку у РАЦС – то автоматично приймається відмова від розлучення за згодою сторін. Якщо у когось є поважна причина через яку особиста присутність неможлива, то після нотаріального завірення заяви її може подати другий з подружжя.

Такий спосіб можливий лише якщо є спільна згода обох та характеризується мирним врегулюванням припинення шлюбних відносин. Також даний спосіб застосовується і при розлученнях коли стороною шлюбу є іноземець. Узагальнювальний висновок: спосіб швидкий, дешевий та вимагає мінімум зусиль.

Як відбувається розірвання шлюбу в Лубнах через суд?

Звернення до суду завжди вважалося крайньою мірою, однак у випадку розлучення при наявності дітей – це єдиний з можливих способів. Складність процедури напряму залежить від самих подружжь. При наявності конфлікту і відсутності згоди на розлучення справа може розглядатися місяцями, а при особливому бажанні затягнути справу – роками.

Для того щоб стартувати з розлученням, слід грамотно підготувати позовну заяву і подати її у відповідний суд який уповноважений розглядати цю справу. По закону, справа розглядається за місцем реєстрації відповідача, винятком до цього правила є декілька ситуацій: наявність малолітніх дітей на утриманні або домовленість сторін на вибір підсудності. Після подання заяви в суд справа повинна початись слухатись не пізніше ніж через 1 місяць. На практиці, з огляду на завантаженість судів розгляд триває близько 6 місяців, це в кращому випадку. Однак, якщо максимально оптимізувати кожен із етапів, то цей строк можна дещо скоротити. Участь адвоката по розлученнях в Лубнах дуже важлива, адже наперед продумана стратегія виключає ризики затягування справи.  Не завжди процес розірвання шлюбу в Лубнах відбувається без жодного ускладнення. Іноді можна самостійно подолати своїми силами, в інших випадках краще як мінімум, проконсультуватися з адвокатом.

Швидке розлучення в Лубнах

Кожен з нас бажає щоб стресові ситуації взагалі не наставали у нашому житті. Однак, якщо вже так сталося, ми прикладаємо максимум зусиль щоб чимшвидше припинити цю дію чи подію яка принесла стільки дискомфорту. Розлучення – це подія від якої ніхто не застрахований, бувають різні ситуації у житті які можуть стати каталізатором змін. Ініціаторами розлучення бувають як і обоє із подружь, так і хтось один.  Швидкість розлучення напряму залежить від багатьох факторів. Деякі з них розглянемо у цьому розділі:

  • наявність згоди обох при відсутності дітей.  Дитина має бути спільною і молодша 18 років. Не має значення чому друга сторона не йде на розлучення, це може бути банальне небажання приходити і витрачати свій час у РАЦСі, відсутність зв’язку, вимагання сторони отримання чогось взамін, тощо.  У даному випадку швидке розлучення в Лубнах відбувається відбувається через районні відділи РАЦС. Потрібно спільно написати заяву, прийти для подачі документів і через один місяць остаточно підтвердити свій намір розлучитися. Стандартний час який надається від подачі заяви до офіційного статусу “розлучені” – тридцять календарних днів. Це строк надається для роздумів, для примирення, для того щоб це рішення не було спонтанним. Прискорення менше ніж цей строк – є неможливим. Результатом є видача двох екземплярів свідоцтв про розлучення. Це доволі проста процедура яка не вимагає фахової допомоги юристів.
  • спільна згода при наявності дітей. У таких випадках, єдиним варіантом здійснити швидке розлучення в Лубнах – це звернутися із позовом до органу правосуддя (суду). Цивільні справи предметом яких є розірвання шлюбу, відносяться до непростих категорій справ. Це пов’язано із емоційною складовою яка є перешкодою швидко та ефективно вирішувати спір. Під час таких судових слухань, емоції подружжь зашкалюють. Досить часто, судді дають час сторонам щоб заспокоїтись і з холодним розумом з’явитись на наступне засідання. При відсутності спору щодо місця проживання дітей судова справа швидке розлучення в Лубнах триватиме 3-4 місяці (з огляду на завантаженість судів України).
  • відсутність згоди одного із подружжя. Для одруження, обопільна згода є основною умовою для створення сім’ї, то виникає питання, чи діє це правило і щодо розірвання шлюбу?  На щастя, українське сімейне законодавство є лояльним, тому розлучення в односторонньому порядку цілком можливе. Відсутність згоди, може проявлятися шляхом повного заперечення проти розлучення або явного ігнорування відвідування судових засідань. У кожному із цих випадків суд все ж приймає позитивне рішення про розлучення, питання лише щодо кількості витраченого часу.

Участь адвоката у судових провадженнях є доволі великою перевагою для позивача (відповідача). За допомогою досвіду та фахових знань, можливо максимально оптимізувати розлучення. Вчасне звернення до юриста – запорука швидкого розлучення в Лубнах.

Як правильно оформити розлучення при спільній згоді в Лубнах?

На жаль, жодний шлюбний союз не застрахований від обставин які зумовлюють прийняття рішення про розлучення. Така ситуація зумовлює певний стрес і неприязнь один до одного. Однак, якщо пара вирішила оформити розлучення мирна та при спільній згоді в Лубнах залишається лише  визначення в якому порядку буде проходити розлучення. Чинне законодавство України дозволяє припинити шлюб лише 2 способами: судовий та адміністративний (через РАЦС). Вибір конкретного з них, залежить від певних умов. Наприклад, якщо в подружжя є спільні діти, то розлучення за допомогою другого способу є неможливим. Залишається лише йти в суд для звернення по розлучення. Але у цих випадках слід пам’ятати, що головне – це спільна згода на розлучення в Лубнах. При відсутності конфліктів, розлучення проходить напрочуд швидко і не складає особливих проблем.

Тепер розглянемо більш детально як виглядатиме судовий процес при оформленні розлучення при спільній згоді в Лубнах. Зрозуміло, першою дією є написання спільного позову в суд. Для правильного оформлення потрібно дотримання всіх вимог статті 175 ЦПК України, для цього можна знайти актуальний шаблон або проконсультуватися з юристом. Шаблонний підхід до справи ми не підтримуємо з простої причини. В нашій практиці, зустрічаються випадки коли після “якісних” шаблонів, розлучення в Україні може стати неможливим і ми вже ніяк не зможемо це виправити.  Подача відбувається в суд за місцем проживання будь-кого із сторін. Вибір суду відбувається за найбільш зручним територіальним розташуванням. Після подачі заяви, суддя протягом тридцяти днів зобов’язаний відкрити розгляд справ (за умови якщо дотримано всіх вимог процесуального законодавства). Загальна тривалість провадження може тривати близько 3-4 місяці через завантаженість суддів, відпустки і тд. Кінцевим результатом – є рішення суду яке є підтвердженням що шлюб припинено. Далі потрібно просто прийти в РАЦС за місцем прописки і пред’явити рішення суду.

Брати чи не брати участь в судовому провадженні – кожен вирішує особисто, адже строго відвідувати слухання чи взагалі не приймати жодної участі – це право кожного. В сімейних справах не застосовують примусовий привід в суд. Однак, для якісного та швидкого оформлення розлучення по спільній згоді в Лубнах не слід ігнорувати процедуру, краще скористатися послугами досвідченого адвоката. Насправді, обсяг роботи доволі великий, багато “дрібничок” які слід вчасно подавати в суд – безмежний.

Також, якщо ж ви є відповідачем у справі і вам потрібно лише дати згоду на розлучення, не слід поспішати. Досить часто, бувають ситуації коли окрім згоди на розлучення, ви підписуєте, скажем, згоду на проживання дітей чи згоду на відчуження власності на користь позивача. У таких випадках, найкращим варіантом буде звичайна консультація в адвоката щодо розлучення при спільній згоді в Лубнах. Ви уникнете несподіванок ще на стадії їх зародження.

Як правильно оформити розлучення в односторонньому порядку в Лубнах?

Доволі часто розлучення є досить складним морально та психологічно. Якщо описати розлучення то це: стрес, страх перед новим майбутнім, різка та кардинальна зміну соціального становища. Попри фактичний розрив стосунків, парі потрібно пройти й юридичну складову для оформлення документів. У судовій практиці, доволі поширеним видом розлучення в Лубнах є оформлення його в односторонньому порядку. Причинами які зумовлюють необхідність одностороннього припинення шлюбу можуть бути ситуації повного ігнорування участі в судових засіданнях, відмова йти в РАЦС для подачі заяви, перебування за кордоном, відсутність зв’язку з відповідачем, категорична відмова сприяти в розлученні. На щастя, законодавство України не може заборонити чи якимось чином відмовити в праві на шлюб, в тому числі в його розірванні. Проблемність цієї процедури в односторонньому порядку полягає в строках та в кількості відвідувань суду. Якщо підійти відповідально до справи – то розлучення в односторонньому порядку в Лубнах пройде швидко та «безболісно» для сторін.

Досить часто трапляються ситуації коли коли місце проживання відповідача невідоме або за місцем прописки ніхто не отримує повістки в суд. У таких випадках, після двох невдалих спроб суду повідомити поштою про засідання відбувається розшук відповідача. Розшукують через розміщення оголошення в ЗМІ.  Після опублікування презюмується що відповідач належно повідомлений про місце і час судового розгляду. Наступним етапом буде початок розгляду справи за правилами заочного провадження без участі відповідача. У деяких випадках можливе зловживання правом щодо перегляду заочного рішення відповідача. Суть в тому, що відповідач має право оскаржити таке рішення в суді 1 інстанції, пізніше звернутися в апеляційну інстанцію (при необхідності та з дотриманням певних умов).  У такому випадку справа може розглядатися до шести місяців або навіть і довше.

Розлучитися в односторонньому порядку в Лубнах можливо навіть якщо стороною шлюбу є іноземець який перебуває за кордоном, однак з певними особливостями. Як і у першому випадку, суд буде розшукувати іноземця за останнім відомим місцем проживанням іноземного громадянина в Україні. Стандартною процедурою суду, при відсутності документального підтвердження прописки є звернення в адресне бюро для з’ясування питання щодо місця проживання сторони в спорі. Якщо відбувається подібний розшук іноземця, то скоріше за все, відповідь реєстраційного органу буде негативною. Адже не всі іноземці мають офіційне місце реєстрації в Україні, тобто посвідки на тимчасове чи постійне проживання (лише при її наявності можна прописатися в Україні). Виникає питання, якому суду підсудна справа з іноземцем який не має офіційної реєстрації в Україні? Насправді, питання риторичне.  Відповіді є лише в судовій практиці, яка на жаль є кардинально неоднозначною. Суди по-різному трактують положення закону і хід справи може значно відрізнятися навіть у схожих ситуаціях. Найбільш правильним буде звернення до кваліфікованого адвоката який вже стикався з подібними справами. Однакових справ не буває, кожна з них потребує індивідуального підходу.

Особливості розлучення через суд в Лубнах.

Як вже зазначалося вище, розлучення через суд в Лубнах можливе лише при наявності певних умов:

  • наявність спільних неповнолітніх чи малолітніх дітей;
  • відсутність згоди чи створення перешкод у розлученні через РАЦС другим із подружжя;
  • необхідність вирішення питань щодо поділу рухомого чи нерухомого майна що перебуває у спільній сумісній власності;
  • невідоме місце проживання другого із подружжя (розлучення в односторонньому порядку в Лубнах);
  • у певних випадках розлучення з іноземцем в Лубнах.

Існує певний алгоритм звернення в суд за захистом чи відновленням порушених прав.

Для початку руху справи, потрібно:

  1. Визначити до якого суду звертатися з позовом до суду.  За загальним правилом, усі справи підсудні судам за місцем проживання відповідача, однак є винятки. Існує 3 випадки коли можна подати заяву в суд за власною пропискою:
  • при утриманні малолітніх чи неповнолітніх дітей;
  • неможливість звернення до суду за станом здоров’я (необхідне документальне підтвердження);
  • спільна нотаріальна заява позивача і відповідача щодо вибору суду.
  1. Розрахунок та сплата судового збору. Здавалося би, що тут все просто. Взяти квитанцію та заплатити сталу грошову суму. На практиці, все набагато складніше. Сформувати квитанції судового збору можливо на сайті судової влади або ж безпосередньо в суді.  Вартість судового збору на розлучення через суд в Лубнах складає 876 гривень 60 копійок.
  2. Написання позовної заяви із дотриманням усіх вимог що передбаченні у ЦПК України. У позові потрібно грамотно, чітко та лаконічно викласти зміст позовних вимог. Кожну вимогу потрібно підтверджувати доказами та обґрунтовувати законодавчими нормами. Також не потрібно забувати про оформлення та подання оригіналів додатків до позову.
  3. Власне подання позову з додатками в суд. Існує 3 способи: безпосередньо через канцелярію суду, поштою (рекомендованим листом), через відносно новий онлайн ресурс “Електронний суд”.
  4. Відвідування судових засідань, подання клопотань, заперечень, тощо.
  5. Оскарження рішення чи ухвал суду. Оскаржити будь-яку юридично значиму дію суду можна шляхом скарги в апеляційний суд.
  6. Державна реєстрація припинення шлюбу в місцевому РАГСі.

У вкрай складних випадках, розлучення через суд в Лубнах потребує фахової підтримки адвоката. Як мінімум, звичайна консультація надасть Вам усвідомлення щодо порядку, необхідних документів та “підводних каменів” які можуть негативно вплинути на вирішення спору.